Klasik Cilt Bakımı

"Pürüzsüz Bir Cilt Artık Hayal Değil..."

Sağlıklı, kusursuz, ışıl ışıl bir cilt herkesin hayalidir. Yaş, genetik faktörler, çevre, sağlık durumu cildin yapısını, görünümünü, tazeliğini etkiler.

Gün boyu çevresel faktörlerle cildimiz kirlenir. Ter, makyaj artıkları, egzoz dumanları cilt üzerinde birikir, gözenekleri tıkar ve ciltte sorunlara neden olur. Ayrıca dengesiz beslenme, alkol, sigara, uykusuzluk vb. cilt sağlığını olumsuz etkiler.  Bu sorunların giderilmesi, cildin sağlıklı yapısının koruması adına cilde periyodik olarak profesyonel bakımlar uygulanması gerekir.

Klasik cilt bakımında cilt analiz edilir. Cilt temizlenir ve peeling uygulanır. Cildin yapısına uygun olarak yaklaşık 10-15 dk buhar banyosu uygulanır. Cilt altında biriken yağların yüzeye çıkarılması sağlanır. Ciltte oluşmuş komedonların temizliği yapılır. Kan dolaşımını hızlandırmak, arındırmak, yatıştırmak amacıyla yüksek frekans uygulanır. Kas yönünde yüz ve dekolte masajı yapılır. Cildin ihtiyacına göre serum ve maske desteği sağlanır. Cilde uygun krem sürülür ve bakım tamamlanır. Periyodik olarak bakımın tekrarlanması gerekir.